Modele anatomiczne nie tylko do edukacji anatomii, jednak też weterynaryjne.

Modele anatomiczne możemy dostać w specjalnych sklepach. Natomiast nie są to tylko modele anatomiczne poszczególnych części ciała na których uczą się przyszli specjaliści i poznają anatomie. Występują też modele anatomiczne zwierząt, które służą do edukacji lekarzy weterynarii. Wbrew pozorom wybór modeli anatomicznych jest nadzwyczaj wielki. Szczególnie znane są zaawansowane fantomy kota do edukacji resuscytacji krążeniowo-oddechowe. Uczniowie mogą się na nich nauczyć:

  • innych metod RKO
  • bandażowania
  • wkłuć żylnych w paru miejscach.
  • treningu anestezjologicznego,
  • reanimacji usta – pysk,
  • umieszczenia rurki intubacyjnej,
  • wentylacji ręcznej
  • uciski klatki piersiowej.

Są to modele anatomiczne, na jakich można naprawdę wiele się nauczyć. Możemy oraz kupić tylko i wyłącznie jedną np łapkę psa do szkoły robienia zastrzyków i wkłuć dożylnych. Istnieją one wyjątkowo dokładnie odzwierciedlone, dzięki czemu uczeń w łatwy sposób nauczy się praktycznie wykorzystać swoją umiejętność. Osteoporoza, myślicie, że to choroba wyłącznie ludzi niestety nie. Modele anatomiczne, jakie pokazują proces choroby oraz jego poziomy u psa. Składa się on w sumie z 4 modeli. Pierwsze modele anatomiczne przedstawiają zdrowe kolano ze wszystkim strukturami jak stawy itd. Inne prezentują zwyrodnienie stawów od najmniej dotkniętego chorobą do momentu bardzo rozwiniętego. Modele anatomiczne stomatologiczne zwierząt. Należą one do też niezwykle powszechnych oraz interesujących. Co zwierają: Sztuczne zęby i kości otoczone miękką gumą oraz wyposażony jest w zaczep i ramię oraz dwa zestawy szczęk. Posiada wymienny zestaw RTG i zestawy do scalingu. Te modele anatomiczne są niesamowicie interesująco zrobione oraz dają możliwość przyszłemu weterynarzowi zrobienie perfekcyjnego zbadania i wyczyszczenie jamy ustnej. Są też ramię mocujące, dzięki czemu potrafimy pysk psa położyć w pewnym miejscu i nauczyć się wykonywać zabiegi.
Tak jak i u mężczyzn modele anatomiczne zwierząt mogą być powiększone. Niektóre zwierzęta są tak niewielkie i by odtworzyć ich elementy należny je powiększyć. Takim wzorem może być wzór głowy komara. Jest on zwiększony aż 80 razy. Przedstawia on formy aparatu gębowego kłująco-ssącego.

Inne modele anatomiczne powiększane to np mrówka 30x powiększona. Doskonale nadaje się do celów demonstracyjnych lub pokazowych. Barwne modele anatomiczne możemy zakupić np jak model stopy konia. Są on w paru rodzajach i jest stworzony jako model 3d. Jak uważamy modele anatomiczne zwierząt cieszą się też znacznie dużym zaangażowaniem. Wybór jest rzeczywiście imponujący. Jeśli nie zajdziemy – modele anatomiczne, które nam odpowiadają zawsze potrafimy złożyć indywidualne zamówienie. Wtedy modele anatomiczne są robione dla nas uwzględniając to co dla nas najważniejsze. Musimy jednak pamiętać, iż takie modele anatomiczne nie będą podlegać zwrotom. Zawsze wybierajmy sprawdzone i promowane firmy, które są od lat na krajowym rynku.