Modele anatomiczne odpowiedniej jakości ich systematyzacja i charakterystyka.

Modele anatomiczne są coraz częściej spotykany na uczelniach czy w przychodniach. Ważne jest aby takie modele anatomiczne, które będą realizować nasze wymagania. Musimy zwrócić uwagę przede wszystkim na termin dostarczenia zamówienia, z czego wyprodukowany jest dany model.
Modele anatomiczne podział według kategorii:
Możemy przedstawić tak naprawę tyle szczegółów ile mamy. Zaczynamy od najwyżej położonego czyli modele anatomiczne mózgu. Powinniśmy tutaj wyodrębnić:

  • modele anatomiczne głowy otwierane zwracające 5 fragmentów. Są to wyjątkowo dokładne modele anatomiczne, które posiadają również ponumerowane niektóre elementy do poprawniejszej nauki. Na jednej ze stron modele anatomiczne pozbawione są skóry, aby odpowiednio pokazać układ mięśni jakie przechodzą na twarzy.
  • modele anatomiczne głowy z mózgiem, który składa się z 7 części. Te modele anatomiczne cieszą się sporą popularnością. Mają one wyjmowane detale. Uczeń może samemu dopasowywać niektóre fragmenty i dzięki temu doskonalić swoje wiedzę. Tego rodzaju modele anatomiczne niejednokrotnie znajdowane są w podstawówkach i właśnie przez nie są zamawiane.
  • modele anatomiczne głowy i ścięgna. Są to modele anatomiczne ustawione na podstawce, które mają właściwie znaczony przebieg nerwów. Dopasowane są one do szkól, lecz także na studia.

Później bardzo duży wybór mają modele anatomiczne kończyn. Powinniśmy wyodrębnić

  • modele anatomiczne stawy biodrowego. Są to modele anatomiczne nieruchome rozmieszczone na bazie, które reprezentują ruch prostowania stawu. Są one bardzo często wykorzystywane do symulacji działania poszczególnych mięśni w momencie ruchu.
  • modele anatomiczne kończyny dolnej i stopy. Bardzo ciekawe modele anatomiczne, które nie tylko przedstawiają dokładną budowę, lecz także umiemy je swobodnie rozkładać na mniejsze elementy, Są to modele anatomiczne zaawansowane i świetnie sprawdzają się pośród studentów czy fizjoterapeutów. Stawy zostały tak zaprojektowane, że są mobilne i| powiązane ze sobą za pomocą gumy. Te modele anatomiczne są w skali 1:1.
  • modele anatomiczne stopy. Są one także w skali 1:1 i prezentują biegnięcie nerwów i kości.

Modele anatomiczne, które stosowane są przed studentów stomatologii są to np:

  • modele anatomiczne zęba z próchnicą, które, aby dokładnie było zobaczyć zmiany są powiększone mniej więcej 10x
  • modele anatomiczne, które prezentują rozwój szczęki i zębów człowieka. Są to modele anatomiczne niemobilne, które oparte są na specjalnej szkole podstawowej. Barwami oznaczone są zęby mleczne i stałe. Każdy ząb w szczękach malucha pozostał oznaczony wiekiem w miesiącach, w którym pojawi się. Tego rodzaju modele anatomiczne są bardzo dokładne i chętnie kupowane przez uczelnie. Poprawiają nie tylko w nauce, lecz również jak twoja szczęka prezentuje się jak jesteśmy mali, a jak jesteśmy dorośli.

Na pewno warto kupić modele anatomiczne, zawsze powinno się dobrać sklepy, które cieszą się pozytywnymi opiniami, a na pewno będziemy szczęśliwi ich przeznaczenia. Namawiamy do wyboru modeli anatomicznych, które Wam najbardziej pasują.